LİNKLER
Odalar ve borsalar
 Gazete - Haber - TV
Devlet
Ekonomi
HABER DETAYI
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlamak amacıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında Başkan Kaya Üzen;  Gazetecilik, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslek. Enformasyonun zayıf olduğu, halkın dünyadaki gelişmelerden doğru ve zamanında bilgilendirilemediği toplumların gelişmeleri de problemli ve zayıf olur. O bakımdan artık teknolojinin en gelişmiş araçlarını kullanan, insanüstü gayretleriyle bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan tüm fedakâr gazetecilerimize hepimiz teşekkür borçluyuz.

Ülkemizin gelişmişlik hedeflerine ulaşmada sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağının muhakkak ki farkındayız. Çanakkale’de birlikte iş yapma kültürümüzü daha da arttırarak  verimliliğimizi ve hizmet kalitemizi daha da güçlendireceğimize inanıyoruz.

Üzen; “Basının haber verme ve bilgilendirme görevinin yanı sıra bilinçlendirme, gözlem yapabilme, kamuoyu oluşturarak sorunların çözümüne katkı sunma gibi oldukça önemli misyonu vardır. Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliği icra eden gazetecilerimiz, görevlerini yerine getirirken, her türlü zorluğa ne yazık ki maruz kalmaktadırlar.  Özellikle, kentimizin kalkınması ve sorunlarının çözümü noktasında fedakârca hizmet eden yerel basınımızın en önemli işlevi; halkın doğru ve objektif bir şekilde haber alma özgürlüğünün yerine getirilmesini sağlamaktır.  

Gazetecilik zor bir sanat. Topluma büyük bir hizmet.  Gazeteciler toplumun gözü, gözcüsü, kulağı, sesi ve temsilcisi. Toplumun, devletin sorunlarını aktaran, bilgi veren, bilgi üreten, haber üreten, yorum üreten insanlar. Toplum adına toplumun sözcülüğünü yapan insanlar. Bu açıdan gazetecilik kutsal bir meslek. 

Bu vesileyle, başta İlimizde ve Ülkemizde geçmiş yıllarda kaybettiğimiz duayen gazetecilerimiz olmak üzere basın sektöründe emeği olan, muhabirlik gazetecilik ve yorumculuk yapmış olan tüm büyüklerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu sektöre bugün omuz veren, emek veren ve her sabah gazeteleri, haberleri masamıza kadar getiren tüm gazeteci dostlarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. Hepsine içtenlikle başarılar ve mutluluklar diliyorum. Gazetecilerin, gazeteciliğin yaşadıkları sorunların bir gün değil her gün bilinmesini temenni ediyorum.” dedi. 
Haberler & Duyurular
ANKET
Borsamızın duyuru ve faaliyetlerinin size hangi yolla ulaşmasını tercih edersiniz?
E-POSTA BÜLTENİ