LİNKLER
Odalar ve borsalar
 Gazete - Haber - TV
Devlet
Ekonomi
HABER DETAYI
INTERNATİONAL AGRİ-FOOD NETWORK ADLI OLUŞUMUN TALEBİ

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan alınan yazıda; BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Gıda Güvenliği Komitesi\'nin 44. Toplantısı (CFS44)\'nın 9-13 Ekim 2017 tarihlerinde Roma\' da FAO merkezinde düzenlendiği belirtilmektedir. Söz konusu toplantıya Bakanlık personelinin yanında Roma Büyükelçiliğimizden de katılım sağlandığı ifade edilmektedir.

CFS 44. Toplantısında, gıda güvenliği alanındaki paydaşlar bağlamında, özel sektörün gıda israfı ve kaybının önlenmesiyle ilgili rolüne de işaret edildiği belirtilmektedir. Bu kapsamda, Dışişleri Bakanlığı\'ndan alınan bir yazıya atfen, toplantı kapsamında CFS\'nin Özel Sektör Mekanizması\'nın sekretaryası görevini yürüten International Agri-Food Network adlı oluşum tarafından 12 Eylül 2017 tarihinde CFS44\'e katılan ülkelerin resmi yetkilileri ve özel sektör temsilcileri için bir akşam yemeğinin verildiği bildirilmektedir.

Söz konusu etkinliğe Roma Büyükelçiliğimizin katılım sağlamış olduğu, verilen akşam emeğinde anılan oluşumun Başkanı Donald Moore\'un üretim, işleme ve depolama süreçlerinde gıda israfı ve kayıplarını en aza indirgemek için FAO üyesi ülkelerdeki özel sektör kuruluşlarıyla irtibat kurmak ve birlikte çalışmak istediklerini belirttiği, katılımcılardan, bahse konu isteklerinin ülkelerindeki özel sektör kuruluşlarına iletilmesi hususunda yardım talep ettiği bildirilmektedir. 

Anılan oluşum hakkında ayrıntılı bilgiye www.agrifood.net adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

 

Çanakkale Ticaret Borsası

Tel: 0286 212 0766

Fax: 0286 212 4769

E-mail: canakkaletb@tobb.org.tr
Haberler & Duyurular
ANKET
Borsamızın duyuru ve faaliyetlerinin size hangi yolla ulaşmasını tercih edersiniz?
E-POSTA BÜLTENİ