LINKS
Rooms and exchanges
 Newspaper - News - TV
Governmental
Economy
NEWS DETAILS
BORSA BAŞKANI KAYA ÜZEN DEFTERDAR MUSTAFA IŞIK’I ZİYARET ETTİ

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık’ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin olarak açıklama yapan Borsa Başkanı Kaya Üzen “Sayın Defterdarımız ekibiyle Vergi Haftası münasebetiyle Borsamıza teşrif ettiler. Ben o ziyaret esnasında yurtdışında olmam nedeniyle Sayın Defterdarımızla görüşememiştim. Bugün kendilerine hem teşekkür etme hem de iade-i ziyarette bulunma fırsatım oldu. Sayın Defterdarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaya Üzen “ziyaret esnasında vergi haftası etkinlikleri münasebetiyle ülkemizde yapılan vergi bilinci ve verginin tabana yayılması gibi çalışmalar üzerinde durduk. Sayın Defterdarımızla ülkemizin bütçesi, son dönemdeki yatırımlar, makroekonomimizdeki son gelişmeler üzerinde çok yararlı fikir alışverişinde bulunduk.  Dünya ekonomisindeki gelişmeleri, ilimizdeki son dönem yatırımları ve önde gelen sektörleri değerlendirme imkânımız oldu. Çok verimli bir görüşme oldu” dedi.

Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık da görüşmede Borsa Başkanı Kaya Üzen’e ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ticaret Borsasının ilimiz ekonomisi, tarım ve gıda sektörü için önemli bir kurum olduğunu ifade eden Defterdar Işık da son günlerdeki ekonomik gelişmeler ve makro bütçe faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Ziyaret bitiminde Borsa Başkanı Kaya Üzen “Sayın Defterdarımızın vurguladığı gibi, hem Borsamız hem de Defterdarlığımız Çanakkale için önemli kurumlardır. Her iki kurumun işbirliğinden çok büyük bir güç, çok önemli bir sinerji ortaya çıkacaktır. Bu tür karşılıklı ziyaretlerin fikir alışverişlerinin daha sık yapılmasını ilimiz ekonomisi için gerekli görüyoruz” dedi.
News and Announcements
SURVEY
Borsamızın duyuru ve faaliyetlerinin size hangi yolla ulaşmasını tercih edersiniz?
E-MAIL BULLETIN